Co wpływa na zaufanie do kredytobiorcy?

Zdolność kredytowa nie opiera się wyłącznie na dochodzie, zobacz co jeszcze jest ważne na NiskaRata.org. Analiza bierze pod uwagę również szereg innych czynników, chociażby związanych z ekonomicznym zarządzaniem budżetem domowym. Co wpływa na zaufanie do kredytobiorcy i na jakich rzeczach powinieneś skupić uwagę, aby szybciej podpisać umowę o kredyt gotówkowy?

Tak, małżeństwo bardzo dobrze wpływa na podpisywanie umów kredytowych, ponieważ dla banku dwie osoby spłacające zobowiązanie to lepsze rozwiązanie od tylko jednego kredytobiorcy. Można oczywiście zaciągać zobowiązania w przypadku rozdzielności majątkowej lub jej braku. Intercyza wiąże się z lepszym zabezpieczeniem partnera, który podejmuje mniejsze ryzyko, ma małe dochody, nie chce angażować się w duże inwestycje. Bez rozdzielności można natomiast szybko zsumować dochody i na tej podstawie otrzymać praktycznie maksymalną kwotę kredytu gotówkowego.

Nie chodzi tutaj tylko o stabilność dochodu, ale nawet renomę pracodawcy. Przedsiębiorca znany w konkretnej branży, duża spółka akcyjna, instytucja publiczna to podmioty wykazujące ogromne zaufanie w bankach ze względu na potwierdzone wyniki finansowe. Kredytobiorca zatrudniony w dobrej firmie ma większą szansę na zadłużenie od początkującego przedsiębiorcy, nawet z dobrym biznesplanem. Przy kredytach gotówkowych wygrywa również umowa o pracę na czas nieokreślony.

Dochody to jedno, ale optymalizacja wydatków w budżecie domowym to druga sprawa. Większa szansa na kredyt gotówkowy dotyczy kredytobiorców mieszkających u rodziców, w domu rodzinnym, gdzie występuje proces maksymalnego ograniczenia kosztów życia. Utrzymywanie własnego domu, czy dodatkowo innych kredytów to już sprawa bardziej problematyczna często wymagająca zabezpieczenia umowy.

BIK i BIG to najważniejsze rejestry potwierdzające wiarygodność dłużnika, ale nie zawsze właściwie wypełnione. Każdy kredytobiorca powinien od czasu do czasu monitorować raporty ze wskazanych instytucji, aby wykrywać potencjalnie negatywne, nieprawdziwe wpisy, które niestety się zdarzają od czasu do czasu z powodu zaniedbań firm pożyczkowych lub banków. Takie sprawy można jednak najczęściej szybko wyjaśnić.

A propos de l'article

  • Date
  • środa, marzec 18 2020, 09:23