Kto może mieć problemy z otrzymaniem kredytu

Codziennie wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego, ponieważ pojawiają się kolejne wydatki, czy też nagłe potrzeby, które chce się zrealizować. Niemniej jednak zawsze w każdej sytuacji należy się dobrze zastanowić, czy rzeczywiście dany kredyt gotówkowy będzie nam potrzebny i czy nie możemy obejść się bez niego.

credit-card-401076_1920.jpg

Niestety jako naród jesteśmy społeczeństwem, które wręcz uwielbia się zadłużać i kupować sobie za takie pieniądze z kredytów nowe gadżety, sprzęt itd. Wszystko po to, aby komuś pokazać, że ma się lepiej od innych. Być może tego typu powody wydają Ci się nieco przesadzone, jednakże tak to rzeczywiście wygląda. Prawda jest bowiem taka, że większość rzeczy, które kupujemy nie jest nam do niczego potrzebna.

Nie każdy dostanie kredyt

Załóżmy jednak, że podjąłeś decyzję i zadłużeniu się i wybrałeś kredyt gotówkowy w banku na konkretny cel, np. na samochód. Wtedy należy spełnić szereg warunków, dzięki którym będziesz w stanie takowy kredyt otrzymać.

Na początek skupmy się na zarabianiu, ponieważ powinieneś mieć stały dochód, który jest udokumentowany, np. poprzez wyciągi z Twojego konta bankowego. Dodatkowo niewątpliwym atutem jest pracowanie w oparciu o umowę o pracę. Co prawda banki wyrażają chęć akceptacji umów o dzieło czy zlecenie, jednakże przeważnie na chęci się kończy, ponieważ sukcesywnie odrzucają tego typu wnioski.

Oczywiście Twoja historia kredytowa w BIK musi być jak najlepsza i jeśli jest tam odnotowane, że nie spłacałeś swoich wcześniejszych zobowiązań, albo robiłeś to bardzo nieregularnie, to niestety musisz się liczyć z tym, że Twój wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony. Co więcej, źle jest mieć również zupełnie pustą historię kredytową, ponieważ bank nie wie, czego może się spodziewać po Tobie i czy rzeczywiście będziesz dobrym kredytobiorcą.

Przykładowe oferty oraz warunki, które musisz spełnić znajdziesz zawsze na stronie wybranego banku, bowiem każdy z nich może mieć mniej lub bardziej zaostrzone kryteria udzielania kredytów, więc jeśli w jednym nie dostaniesz, to istnieje szansa, że w innym się powiedzie.

Porównaj także warunki jakie otrzymałeś w każdym z banków. Zwróć szczególną uwagę na całościowe koszty kredytu, na oprocentowanie oraz roczną rzeczywista stopę oprocentowania. Warto sprawdzić czy w ramach kredytu nie ma żadnych ukrytych kosztów – na przykład dodatkowe konto bankowe z opłatą miesięczną? Opłata za konto może rosnąć co roku, kredyt na podobnej marży, ale ogólny koszt kredytu wówczas i tak wzrasta.

A propos de l'article

  • Date
  • poniedziałek, grudzień 23 2019, 12:22