Co jeszcze warto wiedzieć w temacie pożyczki osobistej?

Pożyczka osobista to niezabezpieczona rata pożyczki na raty, zazwyczaj za 3000 do 50 000 złotych, chociaż niektórzy kredytodawcy oferują kredyty osobiste w wysokości zaledwie 1.000 złotych lub nawet 100 000 złotych. Pożyczka osobista zawsze ma ustaloną miesięczną płatność i datę zakończenia, kiedy zostanie spłacona. Stopy procentowe różnią się w zależności od pożyczkodawcy i tego jak dobrze wykwalifikowani są kredytobiorcy.

Jeśli planujesz wykorzystać te pieniądze, które chcesz pożyczyć na nieruchomości, samochód, wykształcenie lub firmę, możesz podjąć lepszą decyzję kierując się do kredytu, który jest konkretnie w tym celu. Najczęstsze wykorzystanie pożyczki osobistej polega na konsolidacji długów, takich jak wiele kart kredytowych lub to, by spłacić za duże wydatki jednorazowe, takie jak wesele, rachunki medyczne, pogrzeb czy urlop wycieczkowy.

Zdolność do spłaty

Większość kredytodawców przyjrzy się przede wszystkim wynikom kredytowym, historii kredytowej i relacji długów do dochodów w celu ustalenia, czy kwalifikujesz się do pożyczki osobistej, a jeśli tak, to ile możesz pożyczyć i jaką cenę. Twój wynik kredytowy może być punktem FICO, kolejną marką punktów kredytowych lub własnym kredytowym ratingiem. Twoja historia kredytowa, wyciągnięta z 1 lub więcej biur kredytowych, pokazuje, ile jest linii kredytowych, które otworzyłeś, mówi coś więcej na temat wykorzystania kredytu i historii spłat, między innymi.

Twój stosunek zadłużenia do dochodów to kalkulacja mierząca zdolność do zarządzania długiem w oparciu o dochody i wysokość należności.

Niektórzy kredytodawcy również biorą pod uwagę inne czynniki.

Chodzi o to, że niektóre zawody i miejsca pracy mają większą stabilność, jeśli gospodarka ma się gorzej, co sprawia, że ??kredytobiorca lepiej będzie w stanie spłacić pożyczkę osobistą w tych niszach. Praca osoby jest również postrzegana jako próg dla tolerancji na ryzyko i cechy osobowości, które mogą mieć wpływ na to, czy pożyczka zostanie spłacona.

Inne czynniki, które kredytodawcy mogą rozważyć jest to jak planujesz wykorzystać fundusze, jak skontaktowałeś się z pożyczkodawcą, a nawet może oceniać stan rzeczy zapoznając się z twoją obecnością w mediach społecznościowych.

Czy kredyty gotówkowe są czynnikiem?

Niektórzy kredytodawcy sprawdzają również konta bankowe i linie kredytowe, które nie są zgłaszane do biur kredytowych. Krótkoterminowe pożyczki, czasami nazywane chwilówki są przykładem linii kredytowej, która zwykle nie są zgłaszane. Mimo że niektórzy kredytodawcy wykorzystują alternatywne typy danych w celu uzupełnienia procesu podejmowania decyzji kredytowych, kredytobiorcy nie powinni lekceważyć wartości swoich punktów kredytowych. "To nie koniec ale to kluczowy element, na który muszą zwracać uwagę.

Będzie dużo papierkowej roboty

Większość pożyczkodawców może pobierać informacje elektronicznie po udzieleniu zgody. Dokumenty, o które mogą poprosić obejmują dokumenty takie jak deklaracje podatkowe, wyciągi bankowe i inne. W niektórych przypadkach pożyczkodawca już wie dużo o sytuacji finansowej.

A propos de l'article

  • Date
  • piątek, wrzesień 29 2017, 09:37