Debet na karcie lepszy niż kredyt gotówkowy

W ostatnich latach coraz bardziej popularne staja się kredyty. Polacy korzystają z równych możliwości oraz dostępnych na rynku ofert. Zaczynając od kredytów gotówkowych aż po kredyty hipoteczne. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na dany rodzaj kredytu. Decyzje o ich przyznaniu są uzależnione od wielu czynników, które muszą spełnić potencjalni pożyczkobiorcy, zapraszam pożyczka gotówkowa dostępna od ręki.

Kto decyduje się na kredyt

Na kredyt decydujemy się coraz częściej a to na co będzie on przeznaczony zależy tylko i wyłącznie od rodzaju kredytu. Na rynku są takie kredyty które muszą być p[przeznaczone na konkretny cel jak np. budowa domu czy też kupno mieszkania, przy tym kredycie musimy dokładnie rozliczać się z każdej wydanej złotówki. Sa również takie kredyty które możemy przeznaczyć na dowolny cel, należą do nich przede wszystkim kredyty gotówkowe. Po kredyt sięgamy zazwyczaj w momencie kiedy mamy problem z dopięciem domowego budżetu jednak pamiętajmy że w tej sytuacji jedynym rozwiązaniem nie jest tylko kredyt.

Alternatywa dla kredytów gotówkowych

Za miast sięgać po kredyt gotówkowy którego spłata będzie podzielona na kilka lub kilkanaście rat miesięcznych, czy tez korzystać z innych źródeł jak np. sektor poza bankowy, warto pomyśleć o zdecydowanie tańszym rozwiązaniu. Na polskim rynku może to być karta kredytowa, która okazuje się być znacznie korzystniejsza niż kredyt gotówkowy.

Korzyści karty kredytowej

Karta kredytowa jest korzystniejsza od kredytu gotówkowego czy innej pożyczki pod wieloma względami. Największą jej zaleta jest to, że zawsze znajduje się w zasięgu naszej ręki i możemy skorzystać z niej w dowolnej chwili. A zatem w sytuacji kiedy nagle potrzebujemy pewnej sumy pieniędzy jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Środki z karty kredytowej możemy przeznaczy na dowolny cel. Są jednak pewne warunki korzystania z karty kredytowej, płatność musi być realizowana przy użyciu karty kredytowej, a kwot6a jaka potrzebujemy musi mieścić się w przyznanym nam przez bank limicie. Innym niezwykle ważnym argumentem przemawiającym za korzystaniem z karty kredytowej jest okres bezodsetkowy. Okres ten składa się z okresu rozliczeniowego zazwyczaj jest to 30 dni oraz czasu od upływu okresu rozliczeniowego do dnia spłaty należności ogółem jest to zazwyczaj od 51 do 60 dni. Sumiennie pilnując terminu spłaty i oddając całą kwotę będziemy spłacać dokładnie tyle ile wykorzystaliśmy gdyż bank nie naliczy nam odsetek. W takiej sytuacji możemy mieć najtańszy na rynku kredyt kosztujący nas 0 zł.

Oprocentowanie karty

Do plusów karty kredytowej należy również oprocentowanie. Jego wysokość nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej NBP, nie może być jednak niższe niż 10 procent. Jest to stawka bardzo porównywalna do tej która obowiązuje w przypadki kredytu konsumenckiego. Pamiętajmy jednak o tym, że odsetki sa dopiero naliczane od dnia przekroczenia terminu spłaty kredytu, a także w przypadku spłaty zadłużenia tylko w części. A zatem spłacanie go w terminie sprawi że kredyt nie będzie nas nic kosztował.

Niestety jak się okazuje karta kredytowa nie jest pozbawiona również wad. Do nich możemy zaliczyć przede wszystkim opłaty wynikające z wydania nam karty a także jej użytkowania, bank pobiera roczną opłatę nawet jeżeli nie korzystamy z karty. Brak spłaty zadłużenia w terminie wiąże się z odsetkami. Inne koszty związane z kartą kredytową to opłata za wypłacanie pieniędzy w bankomacie. Jednak mimo tych kilku wad, karta kredytowa może stać się świetnym rozwiązaniem w wielu nagłych sytuacjach.

A propos de l'article

  • Date
  • środa, kwiecień 26 2017, 10:33